سلام دنیا!

فهرست مطالب

مزایای تحلیل RFM

تحلیل RFM این امکان را به بازاریابان و افراد فعال در بازار می‌دهد که با هدف قرار دادن گروه‌های خاصی از مشتریان موجود، مثلا با تقسیم‌بندی مشتریان موجود، با پیام‌ها و پیشنهادهایی که بر اساس داده‌های مربوط به مجموعه‌ای از رفتارهای مرتبط مشتریان هستند، درآمد را افزایش دهند.
با این کار نه تنها درآمد افزایش می‌یابد، بلکه رضایت مشتری و اعتماد او به مجموعه نیز بیشتر شده و مشتری ممکن است تا سال‌ها برای برند مربوطه حفظ شود. همین موارد اهمیت بالای تحلیل RFM را به خوبی به نمایش می‌گذارد.
نشان داده شده است که هر یک از این معیارهای RFM در پیش بینی رفتار مشتری در آینده و افزایش درآمد موثر است. مشتریانی که در گذشته‌ای نزدیک خریدی انجام داده‌اند، در آینده نزدیک به احتمال زیاد این کار را مجدد انجام خواهند داد.
کسانی که بیشتر با برند شما در تعامل هستند، احتمال بیشتری دارد که به زودی دوباره این کار را انجام دهند. همچنین کسانی که بیشترین هزینه را کرده‌اند به احتمال زیاد در آینده خرج‌کنندگان بزرگی خواهند بود.

تجزیه و تحلیل

RFM شما را قادر می سازد که مشتریان را با پیام‌هایی هدف قرار دهید که به بهترین شکل ممکن با رابطه آن‌ها با برند شما مطابقت دارد. به عنوان مثال، احتمالا موفقیت بیشتری در پیشنهاد اقلام بزرگ به مشتریانی که به طور مکرر و در مقادیر زیاد خرج می‌کنند، خواهید داشت. از سوی دیگر، با دادن پاداش یا تخفیف به آن‌ها برای وفاداری یا ارائه تبلیغات متناسب، به احتمال زیاد ارزش روابط خود را با مشتریانی که بیشتر از برند شما خرید می‌کنند، اما این مقدار فقط در مقادیر کم است، افزایش می‌دهید.

مقالات مرتبط

advanced divider

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.